Sportowa wersja SEAT-a dla kierowców szukających wrażeń

26-03-2020 12:03

Marka SEAT od lata kojarzona jest z autami o dużym temperamencie. Dynamiczna stylistyka i duża moc silników to jednak dla kochających emocje za kierownicą stanowczo zbyt mało. Specjalnie dla takich kierowców SEAT przygotował specjalne sportowe wersje samochodów.

SEAT Leon FR czy SEAT Ateca FR? Już na pierwszy rzut oka widać, że choć oba modele sportowych SEATów dzieli cel, do jakiego zostały stworzone, to jednak przydomek „FR” w obu przypadkach jest obietnicą czegoś więcej. FR w rodzinie SEAT-a to obietnica dodatkowych sportowych emocji. Czy spełniona?

SEAT Leon wersja sportowa

Bez wątpienia. Sportowe wersje samochodów w przypadku SEAT-a nie kończą się tylko na emblemacie „FR” Niezależnie od tego, czy mówimy o kompaktowym Seacie Leonie FR, czy SUV-ie SEAT Ateca FR, możemy być pewni nie tylko zwiększonej mocy silnika, ale i bardziej sportowo zestrojonego zawieszenia. Oczywiście w obu przypadkach FR oznacza także, że sportowe wersje aut otrzymają ciekawe dodatki stylistyczne. Mogą być to sportowe końcówki układu wydechowego, limitowane wersje aluminiowych felg czy sportowo wyprofilowane fotele. Poszukując sportowej wersji SEAT-a Leona FR wato sięgnąć nieco dalej i zatrzymać się przy nowym Seacie Leon Cupra. Cupra to w tej chwili zupełnie nowa odrębna linia SEAT-a poświęcona fanom wyjątkowych emocji.

Cupra, czyli wyjątkowe sportowe wersje aut

Charakterystyczny emblemat na grillu jest ich gwarancją. Wystarczy tylko powiedzieć, że SEAT Leon Cupra to 300 koni mechanicznych mocy i 400 Nm! Skutek? Porównywalna z mało którym autem w segmencie dynamika. By rozpędzić SEAT-a Leona Cupra do 100 kilometrów, wystarczy zaledwie 4,9 sekundy. Co to oznacza? Wiele aut dużo droższych sportowych marek na starcie, po zapaleniu zielonego światła, poczuje jedynie swąd naszych opon. Cupra oznacza jednak nie tylko sportowe emocje. By móc się nimi cieszyć, producent pomyślał także o wyjątkowym bezpieczeństwie dla sportowych wersji SEAT-a. Auta wyposażono w hamulce Brembo Performance zapewniające wysoką skuteczność, nawet przy rozgrzanych już tarczach. Dzięki temu autem można podróżować dynamicznie nawet po najciaśniejszych górskich serpentynach.

Sportowa wersja SEAT-a ma moc

SEAT Leon wersja sportowa to również specjalny wystrój wnętrza. Dzięki zastosowaniu sportowych foteli oraz ciemnej podsufitki jest tu jakby nieco bardziej tajemniczo i tylko czerwone wstawki zdradzają subtelnie, że w Seacie Leonie Cupra drzemią bardzo dynamiczne moce. Nie można było także zapomnieć o sportowych, wykonanych z aluminium pedałach. Jak więc widać, bez względu na to, czy wybierzemy rodzinnego SEAT-a Ateca FR czy kompaktowego SEAT-a Leon FR, nie musimy rezygnować ze sportowych aspiracji, zapewniając rodzinie komfortową podróż. Nawet jeśli w bagażniku ma podróżować z nami dziecięcy wózek. Sportowe SEAT-y to nie kompromis, lecz sportowe emocje i funkcjonalność.

By poczuć charakterystykę sportowego SEAT-a sygnowanego symbolem FR lub marką Cupra, warto umówić się na jazdę próbną. Dopiero po niej zrozumiemy innych właścicieli usportowionych SEATów i nie będziemy już chcieli jeździć innym autem.