Na czym polega przewaga nowego auta nad używanym?

26-12-2019 10:00

Na co lepiej wydać pieniądze: na nowe i praktyczne auto czy na kilkuletni używany, ale z lepszym wyposażeniem? To niemały dylemat, przed którym staje wielu Polaków. Nowe kompaktowe auto może być całkiem dobrze wyposażone. Z kolei używany pojazd może być tańszy, ale zachowany w bardzo dobrym stanie i sprawdzony. Wszystkie zalety i wady obu opcji są brane pod uwagę przy dokonywaniu każdego kolejnego zakupu.

Auto nowe czy używane?

Dysponując odpowiednią sumą pieniędzy można przebierać w ofertach aut różnorodnych klas. Praktycznie każda półka cenowa proponuje dobrze wyposażone kompakty, kilkuletnie auta średniej klasy, a nawet starsze SUV-y czy rodzinne samochody. Pokus jest wiele, ale warto dwa razy dobrze się zastanowić, zanim sfinalizujemy transakcję.

Wrażenia z jazdy, komfort – czynniki wpływające na decyzję zakupową

Koszt zakupu auta to nie wszystko. Nabyte auto nowe czy używane należy jeszcze ubezpieczyć, serwisować, tankować i co pewien czas wymieniać w nim części. Rozsądniejszym rozwiązaniem na sam początek będzie zainwestowanie zgromadzonych pieniędzy w auto z salonu. Będzie mniej zużywało paliwa i zostanie objęte gwarancją, co w przypadku wystąpienia usterki pozwoli nam na naprawę w ramach bezpłatnego serwisu.

Nowy SEAT Ibiza – wybór godny rozważenia w dłuższej perspektywie

Dla wielu miłośników motoryzacji to jedna z legend polskich szos. Jednak nowa odsłona tego modelu wszystkich zaskoczyła. Nowy SEAT Ibiza jest pierwszym modelem zbudowanym na bazie MQB A0. To małe i dostosowane do miejskich realiów auto. Wnętrze tego pojazdu jest schludne, eleganckie i minimalistyczne. Nowy SEAT został wyposażony w trzycylindrowy silnik o mocy 115 KM, co pozwala mu rozpędzić się do 100 km/h w 9,3 sekundy. Zwinność i lekkość Ibizy sprawia, że jest bardzo zwrotna i umożliwia dynamiczną jazdę.

Nowy SEAT przekonuje – nowe jest lepsze niż używane

Nowy Seat Ibiza już w standardzie jest wyposażony w klimatyzację, radio. Za te dodatki trzeba dopłacić u większości konkurencyjnych aut tej klasy. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy kupić używane auto, mogą się przekonać, że nowy SEAT jest opcją zdecydowanie lepszą niż wiele pojazdów z rynku wtórnego w tej kategorii. Choć to małe auto, to swoimi osiągami może pozytywnie zaskoczyć. W miejskiej dżungli poradzi sobie bez problemów.