Jak przygotować samochód na przymrozki?

21-11-2019 13:00

Jesień, a przede wszystkim zima, to okresy, kiedy kierowcy powinni być szczególnie ostrożni na drogach. Zadbajmy o to, by nasze auto było odpowiednio przygotowane do jazdy podczas przymrozków. Możemy to zrobić np. w salonie i serwisie ​Seat Poznań​.

Przygotowujesz auto na zimę? Udaj się do serwisu Seat Poznań

Jednym z najważniejszych elementów w trakcie przygotowania auta do przymrozków jest wymiana opon z letnich na zimowe. Jeśli temperatura regularnie oscyluje w okolicach 0 stopni Celsjusza, jest to najwyższy czas na wymianę opon na zimowe, które zapewnią lepszą przyczepność samochodu do jezdni. Można to zrobić w salonie ​Seat Poznań​.

Drugą bardzo istotną czynnością jest sprawdzenie akumulatora. Wielu kierowców całkowicie o tym zapomina i przypominają sobie dopiero, gdy mają problemy z odpaleniem silnika. Żeby tego uniknąć, zadbajmy o to, by akumulator był nie tylko odpowiednio naładowany a jego klemy i kable oczyszczone oraz w dobrym stanie.

Sprawdź poziom płynów oraz zadbaj o widoczność

Przed zimą powinniśmy też sprawdzić wszystkie płyny w naszym samochodzie takie jak olej, płyn hamulcowy czy płyn chłodniczy. Ten pierwszy w chłodzie gęstnieje i może być gorzej rozprowadzany po elementach napędu. W przypadku płynu chłodniczego nie wolno dopuścić do jego zamarznięcia. Natomiast płyn hamulcowy z czasem zatraca swoje wartości, dlatego jeśli nie pamiętamy kiedy po raz ostatni wymienialiśmy wszystkie płyny, dobrze to zrobić przed nadejściem przymrozków. Bez problemu zadbają o to specjaliści z serwisu ​Seat Poznań​.

Nie zapomnijmy też sprawdzić czy wszystkie światła działają prawidłowo, żebyśmy mieli zapewnioną odpowiednią widoczność. Warto też upewnić się, że wycieraczki dobrze zbierają wodę z szyb oraz wozić ze sobą gąbkę do przetarcia szyb, gdyby te zaparowały. Pamiętajmy też o zakupie zimowego płynu do spryskiwaczy. Jeśli nie jesteśmy pewni czy nasze auto jest przygotowane do przymrozków, zapytajmy się specjalistów z serwisu ​Seat Poznań​.