Dlaczego warto serwisować samochód w autoryzowanych stacjach obsługi?

26-10-2019 13:00

Właściciele samochodów często wybierają korzystanie z nieautoryzowanych warsztatów, gdyż ceny w takich miejscach potrafią być znacząco niższe. Czy jednak w dłuższej perspektywie to się opłaca?

Okazuje się, że nie, a wręcz może wiązać się to z licznymi niedogodnościami. Prywatne,nieautoryzowane serwisy muszą spełniać specjalne warunki, jeśli nie chcemy stracić gwarancji. Warsztat powinien opatrzyć odpowiednią fakturą wpis w książce serwisowej, gdyż podczas następnej wizyty w ASO możemy zostać poproszeni o jej okazanie, w celu zweryfikowania trwania gwarancji. Może się również zdarzyć tak, że pracownik autoryzowanego salonu obsługi podważy jakość wykonanej wcześniej usługi, jeśli uzna, że nie spełnia ona standardów wyznaczonych przez producenta.

Czasami jednak, nieautoryzowany warsztat w ogóle nie ma dostępu do danych z książki serwisowej, gdyż może się ona znajdować w komputerach na ASO i nie być udostępniana nikomu innemu. W takiej sytuacji, mechanik w nieautoryzowanej stacji nie ma wglądu, do tego co było już sprawdzane i nie wie, co należałoby wymienić. Problematyczna może być również jakość części proponowanych przez warsztat, który nie jest ASO – często są to dużo tańsze zamienniki, których wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia.

Korzystanie z usług ASO być może bywa droższe, lecz po wizycie w takim warsztacie możesz mieć pewność, że wszystko zostało wykonane tak jak należy i z użyciem wysokiej jakości części. W przypadku samochodów szczególnie ważne jest, by nie starać się zaoszczędzić w każdy możliwy sposób, gdyż może się to wiązać z obniżeniem bezpieczeństwa w pojeździe.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu marki Seat, zapraszamy do Seat serwis - Poznań.Gwarantujemy, że nasze usługi spełniają wszystkie wymagania producenta, gdyż postępujemy według przewidzianych, fabrycznych procedur - to właśnie korzyści z wybierania ASO. Poznań to Twoje miejsce zamieszkania? Koniecznie odwiedź nas ze swoim Seatem, gdy zacznie się zbliżać termin przeglądu!